DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Romanii din Italia

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
andyreal
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 5987
Data de inscriere : 16/02/2008

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeDum Feb 17, 2008 2:47 pm

Salutari tuturor...am avut placerea sa intru in contact cu administratorul acestui site si sa convenim asupara unei colaborari...aici voi posta informatii despre romanii din Italia,siteul nostru, www.realitateadinitalia.com , fiind un portal informativ care si-a propus sa actualizeze in permanenta evenimentele referitoare la romanii din Italia,stiri din lumea asociationismului si a partidelor romanesti din Italia,povestiri,sport si retete cu specific italian...voi incerca sa fiu activ si pe forumul vostru.Daca aveti nevoie de informatii din Italia, va voi sta la dispozitie(in functie de timpul liber desigur)...inca o data va salut si ...sper sa devenim prieteni.
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7174
Data de inscriere : 24/11/2006

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeDum Feb 17, 2008 6:45 pm

Bine ai venit,Andyreal! flower
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
andyreal
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 5987
Data de inscriere : 16/02/2008

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeDum Feb 17, 2008 9:33 pm

sanziana a scris:
Bine ai venit,Andyreal! flower
apropo de semnatura ta...nu demult pe forumul nostru s-a pus urmatoarea situatie...sunt curios ce parere aveti si voi!!!
Intrebare: Pe cine ai salva de la moarte, intr-o imprejurare speciala, in care ar trebui sa alegi intre cainele tau (sau alt animal drag tie) si o persoana necunoscuta?

Variante:
a) ...in locul persoanei necunoscute se afla un bun prieten;
b) ...in locul persoanei necunoscute se afla unul care ti-e antipatic;
c) ...gasiti alte variante care v-ar determina schimbarea "deciziei".

Concluzie: Reflectati asupra "deciziilor" propuse la variantele de mai sus. Reflectati si asupra sinceritatii opiniei voastre...
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7174
Data de inscriere : 24/11/2006

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeDum Feb 17, 2008 10:29 pm

Indiferent de ceea ce vor cred altii despre mine, nu trebuie sa ma gandesc prea mult, mi-as salva cainele, pentru mine, este ca si un membru de famile, deci imi pare rau,ca probabil te-am dezamagit!
Personal, iubesc foarte mult animalele, mai mult decat pe unii oameni!
Normal ca imi iubesc cel mai mult copilul, familia, prietenii, dar pisica si cainele urmeaza imediat.
Animalele sunt mult mai credincioase, nu te tradeza niciodata, te iubesc neconditionat! ;)
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7320
Data de inscriere : 22/11/2006

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeLun Feb 18, 2008 8:28 am

salut si Bine ai venit! Andy welcome

sper ca aceasta colaborare a siturilor noastre sa fie in folosul românilor de pretutindeni drapel
Sus In jos
http://www.belgianul.com
andyreal
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 5987
Data de inscriere : 16/02/2008

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeLun Feb 18, 2008 10:41 am

Admin a scris:
salut si Bine ai venit! Andy welcome

sper ca aceasta colaborare a siturilor noastre sa fie in folosul românilor de pretutindeni drapel
...sper si eu acelasi lucru!
Sus In jos
andyreal
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 5987
Data de inscriere : 16/02/2008

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeLun Feb 18, 2008 10:43 am

sanziana a scris:
Indiferent de ceea ce vor cred altii despre mine, nu trebuie sa ma gandesc prea mult, mi-as salva cainele, pentru mine, este ca si un membru de famile, deci imi pare rau,ca probabil te-am dezamagit!
Personal, iubesc foarte mult animalele, mai mult decat pe unii oameni!
Normal ca imi iubesc cel mai mult copilul, familia, prietenii, dar pisica si cainele urmeaza imediat.
Animalele sunt mult mai credincioase, nu te tradeza niciodata, te iubesc neconditionat! ;)
... e parerea ta si eu o respect...pe la noi s-a raspuns unanim ca s-ar salva omul...indiferent ca e prieten sau dusman.
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7174
Data de inscriere : 24/11/2006

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeLun Feb 18, 2008 7:03 pm

Vreau sa fac o mentiune la cele scrise mai sus, daca ar fi un copil in situatia respectiva, as ezita putin, dar as salva copilul, dar in mod normal, daca un caine mi-a fost credincios timp de 11 ani, nu mai este un animal, am mai spus-o, ci este un membru de-al familiei.
Acum am o pisica care are 15 ani. Deci cei 15 ani cat a trait la mine in casa, nu trebuie sa mai tin cont de ei, dar deoarece, as fi intr-o situatie speciala cu un om strain, ar trebui sa-mi sacrific pisica?
Oamenii care nu au animale, nu inteleg acest lucru si sa fim cinstiti, romanii nu sunt atat de iubitori de animale, vorbeste cu olandezii si sa vezi, ca-ti vor spune acelasi lucru!
Am ajutat atatia romani, dintre care un sfert mai ma cauta, o jumate nu mai ma cunoaste, iar celalalt sfert a incercat sa ma sape, deci.....
Cred ca toti am avut episoade neplacute cu conationalii, dar eu in 22 de ani, nu are rost sa mai mi le amintesc!
Bineinteles ca nu are legatura directa cu intrebarea ta, dar vreau sa spun, ca viata m-a invatat sa fiu mai dura, sa nu mai ajut orbeste pe oricine, ca apoi, sa se intoarca impotriva mea!
Repet ce am spus mai sus, un animal iti va fi prieten toata viata, nu te va trada, oameni te tradeaza, chiar prietenii uneori!
Ai auzit expresia "calca pe cadavre"", din pacate, multi oameni sunt fara scrupule.
Chiar in ipoteza ca as salva un om , dupa aceea, imi va da in cap si ma va trage la fundul apei, dupa ce eu l-am salvat de la inec si va inota, fara sa se mai uite inapoi!
Inchei aici, fara sa incerc sa conving pe nimeni ca as aveaq dreptate, este parerea mea!
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
andyreal
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 5987
Data de inscriere : 16/02/2008

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeLun Feb 18, 2008 10:14 pm

ei...vezi sanziana ca sunt cazuri si cazuri...in plus ,imagineaza-ti cum ai reactiona in cazul unei femei,a unui copil,depinde de strigatele de ajutor ,de faptul ca un caine se adapteaza mai usor la aceste situatii...oricum ,daca vrei sa fii sigura ca cel mai drag scapa,cu siguranta nu gandesti asupra caruia sa te arunci si sa-i dai ajutorul...
Sus In jos
andyreal
Bleu
Bleu



Numarul mesajelor : 15
Varsta : 53
Reputatie : 0
Puncte : 5987
Data de inscriere : 16/02/2008

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeLun Feb 18, 2008 10:23 pm

Apropo...dupa toate cate s-au intamplat si se intampla...ce parere aveti despre romanii din Italia?...dar sincer!
Sus In jos
Admin
Master
Master
Admin


masculin
Numarul mesajelor : 1461
Localisation : Pe punte
Reputatie : 39
Puncte : 7320
Data de inscriere : 22/11/2006

Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitimeLun Feb 18, 2008 11:07 pm

andyreal a scris:
Apropo...dupa toate cate s-au intamplat si se intampla...ce parere aveti despre romanii din Italia?...dar sincer!

Sunt români printre români, cum si pe aici padure fara uscaturi nu se poate, partea proasta este ca cei corecti de multe ori platesc "oalele sparte".
Totusi banuiesc ca se politizeaza mult situatia asta, facând din ea un atu pt a castiga electorat.
Sus In jos
http://www.belgianul.com
Continut sponsorizat





Romanii din Italia Empty
MesajSubiect: Re: Romanii din Italia   Romanii din Italia Icon_minitime

Sus In jos
 
Romanii din Italia
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» VIDEO STIRI PRO-TV
» EUROPA versus ITALIA
» Romanii ataca
» Protestul romanilor din Italia
» NOI......Romanii !!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: STIRI DIN DIASPORA / ANUNTURI-
Mergi direct la:  
|
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente