DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Bine ai venit pe acest sit!
Participand activ la acest forum, vom putea imbunatatii calitatea lui.
Multumim
DIROBENELU
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

DIROBENELU

DIROBENELU
 
PortalAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 oare ce se intimpla cu oamenii?

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Florentina




feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 76
Reputatie : 0
Puncte : 6024
Data de inscriere : 03/01/2008

oare ce se intimpla cu oamenii? Empty
MesajSubiect: oare ce se intimpla cu oamenii?   oare ce se intimpla cu oamenii? Icon_minitimeVin Feb 08, 2008 12:57 pm

Sint plecata de ani si ani din tara de unde m-am nascut si copilarit.
Anii au trecut si si-au asezat aripile pe umerii mei . Cu aceste aripi am zburat si prin bine si prin rau. Dar mi-a ramas pozitivismul si optimismul cu care, eu cred ca m-am nascut si primit de la parintii mei cei dragi. Acum nu mai sunt in viata, au plecat de mult, pe aripile cerului acesti parinti dragi si scumpi ai mei.
Acum sunt eu parinte ai copiilor mei scumpi si caut sa transmit prin ei tot pozitivismul ce se poate transmite.
Ma uit insa in jurul meu si ma intreb, oare ce se intimpla cu lumea, cu oamenii de azi?
Majoritatea lor sint absenti la viata traita cu un suflet cald, binevoitor, omenesc. Egoismul a intrat in venele lor, facindu-i reci si nepasatori la durerile sau bucuriile semenilor lor apropiati.
Unii sint chiar rai si cauta sa isi deserte rautatea lor fatis pe altii. Eu inteleg ca traind in societatea de azi este greu sa te mentii cu principiile si fondul tau propriu , dar oameni buni, haide sa judecam la rece.
Ce ne costa daca avem un zimbet pe fata si cu acest zimbet putem incalzi si topi ghiata din inimile multor oameni care sint poate suferinzi si nefericiti de soarta.
Nu, nu ne costa nimic. Iar in acelasi timp, cistigam si noi ceva in sufletul nostru.
Deci oameni buni, hai sa gindim mai profund si sa ne mai schimbam putin, caci viata este asa de scurta si e pacat.
Sper ca am putut sa ajung la inimele voastre, ale tuturor oamenilor si va doresc in continuare zile faine.
Sus In jos
sanziana
Staff Officer
Staff Officer
sanziana


Numarul mesajelor : 1365
Varsta : 74
Reputatie : 18
Puncte : 7167
Data de inscriere : 24/11/2006

oare ce se intimpla cu oamenii? Empty
MesajSubiect: Re: oare ce se intimpla cu oamenii?   oare ce se intimpla cu oamenii? Icon_minitimeVin Feb 08, 2008 6:42 pm

Un mesaj frumos si sensibil, Florentina! Cool
Sus In jos
http://jurtrad.own0.com/
storm
Senior
Senior
storm


Numarul mesajelor : 133
Varsta : 50
Reputatie : 0
Puncte : 6112
Data de inscriere : 17/10/2007

oare ce se intimpla cu oamenii? Empty
MesajSubiect: Re: oare ce se intimpla cu oamenii?   oare ce se intimpla cu oamenii? Icon_minitimeMar Mar 04, 2008 9:51 am

Cand reusesti sa pastrezi zambetul pe fata - indiferent de cate greutati te lovesti -atunci clar ca nu mai judeci lucrurile la rece Cool , ci pui mult suflet! dar e greu, foarte greu, din pacate; totusi nu imposibil si asta cred si eu -deci, actionez in consecinta Very Happy
oamenii se instraineaza nu numai de cei din jurul lor -ajungand intr-adevar uneori sa le doreasca acelora raul -ci si de ei insisi; si aici este marea problema, cred eu
zambetul nu ne costa nimi - la prima vedere; doar ca uneori poate deveni.. fortat Shocked si unii isi pun o masca malitios zambitoare

sa fiti iubiti si sa zambiti cat mai des! nu, de fapt chiar sa radeti cu toata pofta!!!!!!! flower
Sus In jos
sherlock
Senior
Senior
sherlock


Numarul mesajelor : 134
Varsta : 43
Reputatie : 3
Puncte : 6513
Data de inscriere : 25/11/2006

oare ce se intimpla cu oamenii? Empty
MesajSubiect: Re: oare ce se intimpla cu oamenii?   oare ce se intimpla cu oamenii? Icon_minitimeMar Iun 02, 2009 8:58 am

Aceste probleme le rumegam dupa varsta de 30 de ani, cand suntem suficient de maturi ca sa vedem realitatea .
Din experienta mea pot sa spun ca oamenii se nasc buni sau rai si acest lucru nu se poate schimba .

Cunosc adulti cu inimi negre, desi nu prea lasa sa se vada, iar copiii lor sunt la fel, acestia din urma insa , nu se pot ascunde . lol!

Nu-mi plac astfel de personaje, dar cand am ocazia, ii supun la diferite teste, vreau sa vad pana unde pot merge cu rautatea ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





oare ce se intimpla cu oamenii? Empty
MesajSubiect: Re: oare ce se intimpla cu oamenii?   oare ce se intimpla cu oamenii? Icon_minitime

Sus In jos
 
oare ce se intimpla cu oamenii?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Gaseste-i pe oamenii care te pot face fericit!
» Apel catre toti oamenii cu suflet nobil
» Termenul de "Constitutie" va fi oare eliminat?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
DIROBENELU :: ROMÂNCELE NOASTRE-
Mergi direct la:  
|
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente